zavrieť x

Slniečkovo

Pred dverami našej detektívky sa odrazu objavila malá, drevená a zaprášená truhlička. Po namáhavom otváraní sa jej podarilo z nej dostať ešte staršiu knihu a obálku so zelenou pečaťou, v ktorej bolo napísané: “Ahoj kamarát, si moja posledná šanca. Táto čarovná kniha vďaka rozprávkam, ktoré v nej boli ukryté, pomáhala v našom svete udržať šťastie a radosť. No rozprávky sú zrazu fuč. Ak chceme zachrániť svet od večného smútku, musíme ich opäť získať …  s pozdravom XXX”

Kto odkaz napísal a ako záhadu vyriešiť? Rozprávky tam naozaj neboli, ale na každej stránke sa nachádzal kúsok mapy našej Zeme. Vybrať sa na úžasné dobrodružstvo na miesta, ktoré sú v knihe nakreslené a vypátrať stratené rozprávky je naša jediná možnosť. No bude to dlhá cesta plná prekážok a nástrah, ktorú detektívka sama nezvládne. Potrebuje pomoc. Mohli by to byť napríklad nejaké šikovné deti, dievčatká a chlapci, ktoré sa radi pridajú k nej a zažijú to, čo ešte nikto. Čo tak práve ty? Nechcel by si navštíviť nádherné krajiny nášho sveta, zažiť nezabudnuteľné zážitky, nájsť si kopec nových kamarátov a k tomu všetkému sa aj stať malým detektívom?            

Ak záhadu prázdnej knižky vyriešime, staneš sa dokonca aj hrdinom, ktorý všetkých zachránil. To za to stojí, či nie? Detektívka ťa už netrpezlivo čaká a teší sa na teba a vaše spoločné dobrodružstvo!  

Termíny

Momentálne nie sú dostupné žiadne termíny.

Popis Slniečkovo

Strava

5x denne + pitný režim

Doprava

individuálna

V cene tábora

  • ubytovanie, strava 5x denne + pitný režim
  • animátori, zdravotník
  • program, materiálno - technické vybavenie, ceny do súťaží
  • foto z tábora k stiahnutiu na internete
  • jazda na koni
  • atrakcia skákací hrad

CK odporúča

  • za príplatok 2,70€ komplexné cestovné poistenie ECP (storno, prerušenie cesty, úraz, zodpovednosť za škodu)
  • za príplatok 5€ táborové tričko CK Slniečko
  • za príplatok 19€ autobusový výlet do Bojníc (múzeum praveku a zoo) a Partizánskeho (hvezdáreň)

Doporučený vek

5 - 10 rokov

Spýtaj sa na program

juraj@ckslniecko.sk

Organizátor tábora

CK Slniečko

penzión Fortunato Ponitrie, Duchonka

Poloha

Kvalitný penzión Fortunato sa nachádza v peknom lesnom prostredí len 300m od vodnej nádrže Duchonka v okrese Topoľčany, neďaleko dedinky Prašice. www.fortunato.sk 

Ubytovanie

2, 3, 4-lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.

Kapacita 42 lôžok.

Vybavenie strediska

Jedáleň, krytá terasa, bufet, vonkajší bazénik (4,5m x 2,5m s hĺbkou 1,2m), ohnisko na opekanie, trávnatá plocha, trampolína, spoločenská miestnosť s TV a DVD.

Fotogaléria hotela

Čo dieťaťu prináša tábor?


Každé dieťa svoj prvý tábor prežíva inak. No napriek rôznorodosti detí dokážeme s istotou tvrdiť, že každé dieťa potrebuje byť začlenené v spoločnosti, byť prijaté inými, hlavne rovesníkmi. Deti dostávajú v našom tábore priestor na prekonanie svojho strachu, napríklad z neznámeho prostredia alebo ľudí.

Taktiež mu to dáva jedinečnú možnosť vyskúšať si rôzne druhy športov, hier, aktivít, ktoré rozvíjajú jeho osobnosť, kompetencie, spolupatričnosť. Dieťa sa učí spolupracovať a budovať si postavenie v skupine. Tábor im toto všetko ponúka, a to bez toho, aby im ukrojil z možnosti byť stále dieťaťom, ako to robí súčasná doba.    

Prečo zvoliť Slniečkovo?

Slniečkovo je tábor špeciálne pripravovaný pre najmenších. Takmer žiadne dieťa si nevie predstaviť detstvo bez rozprávok a dobrodružstiev. Možno nie každé túži po tom, že raz bude hrdinom, rytierom či princeznou, ale každé chce cítiť, že je dôležité a chce písať svoj vlastný príbeh.
Prostredníctvom rozprávok deti získavajú informácie o prírode, o princípoch dobra a zla a zároveň vnímajú, čo je v nich čarovné, fantastické. Stotožňujú sa s postavami z príbehov a prostredníctvom nich riešia úlohy a prekonávajú rôzne prekážky vo svojom živote, sú teda ich neoddeliteľnou súčasťou.
Na príprave a realizácii tábora sa podieľajú mladí ľudia, ktorých táto práca baví a napĺňa. Sú to animátori, ktorí si prešli rôznymi školeniami a chcú deťom odovzdať zo seba to najlepšie.
Aký bude náš tohtoročný tábor?
Každý z nás je iný, jedinečný. Niektoré odlišnosti si len tak ľahko nevšimneme, iné sú viditeľné na prvý pohľad. Práve preto je dôležité naučiť sa vnímať a akceptovať inakosť. Ak chceme v tomto svete uspieť, musíme vidieť v rozmanitosti obohatenie, spestrenie života.
Práve v Slniečkove sa tento rok pokúsime deti naučiť vnímať rozdiely a rozmýšľať o nich v bezpečnej atmosfére skupiny rovesníkov. Pomocou rôznych národných rozprávok z rozličných krajín deťom priblížime kultúru danej krajiny, a tak získajú aj nové poznatky z tejto oblasti.
Je veľmi dôležité už od predškolského veku a mladšieho školského veku podporovať u detí schopnosti pohybovať sa v sociálne a kultúrne rozmanitom prostredí.
Tématicky zamerané prostredie hotela nám môže len dopomôcť k príjemnej atmosfére pri vytváraní nových zážitkov a skúseností.


"V tábore mi bolo veľmi dobre, animátori nám robili skvelý program, ale nechali nám čas aj na oddych, bolo mi skvelo." Simo, letný tábor Slniečkovo 2017

"Všetci boli veľmi priateľskí a zábavní, zdravotníčka bola vždy starostlivá. Moja animátorka bola veľmi zábavná a dobrá." Lenka, letný tábor Slniečkovo 2017

"Ďakujem za všetko, bolo mi s vami supeeer. Nikdy na vás a tento tábor nezabudnem." Števko, letný tábor Slniečkovo 2017

"Milí animátori, tento tábor bol super! Bol to môj prvý v živote a mám veľmi pekné spomienky. Ďakujem!" Rebeka, letný tábor Slniečkovo 2017

"Ďakujeme za pekné zážitky a zmysluplne strávený čas!" Rodinka Humlová, letný tábor Slniečkovo 2017

"Bolo to super a veľká škoda, že to netrvalo dlhšie, všetkých veľmi pozdravujem!" Marko, letný tábor Slniečkovo 2017

Napíšte nám

V prípade záujmu, alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Radi Vás poradíme.

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím