zavrieť x

O nás

image Cestovka pre deti s dlhou históriou a veľkým srdcom

Lyžiarske výcviky, školy v prírode a letné tábory organizujeme už od roku 1996!

image Stabilný kreatívny tím, ktorý nesklame!

Našich animátorov a zdravotníkov starostlivo vyberáme. Prechádzajú systémom náročných školení. Ak sa chceš stať členom nášho tímu, vyplň tento krátky dotazník!

image Myslíme na najmenších, ale aj na teenagerov!

Tábory organizujeme pre deti už od 5 rokov a až do 18 rokov. Nechýbajú ani zájazdy pre mládež a rodiny s deťmi. Okrem lyžiarskych výcvikov, škôl v prírode a letných táborov sa na nás môžete obrátiť s akoukoľvek požiadavkou na zorganizovanie zájazdu alebo výletu.

image Zabavte sa s nami

Ponuka našej vlastnej hudby na stiahnutie

image Sme členom SACKA

SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA CESTOVNÝCH KANCELÁRIÍ A CESTOVNÝCH AGENTÚR

Zavolajte nám. Radi Vám pomožeme.
 +421 (0)32 652 19 11

Ani sa nám nechce veriť, ale je to už 24 rokov, kedy sme zorganizovali náš prvý letný tábor! V roku 1996 sa začala písať naša história. Bolo to úžasné, ako všetky deti a aj my vedúci, sme pri odchode z letného tábora plakali. Domov sa nám ísť veru nechcelo! A to bol moment, ktorý jednoznačne stanovil našu cestu, vznikla naša detská cestovná kancelária. Dnes sme už v pozícii lídra. Ročne odrekreujeme v našich školách v prírode a v detských táboroch tisícky detí. Spolupracujeme s najlepšími rekreačnými strediskami, hotelmi a penziónmi, ktoré sú priam predurčené na to, aby boli vaše deti spokojné a šťastné. K tomu treba samozrejme spomenúť náš starostlivo vybraný personál animátorov, zdravotníkov a našich manažérov, ktorí celoročne pripravujú tie najlepšie animačné programy s cieľom zaujať deti aj mládež všetkých vekových kategórií a záujmov. V našej ponuke nájdete množstvo noviniek, ale aj osvedčenú klasiku. Tábory sú pre deti už od 5 rokov a na svoje si s nami prídu aj teenageri a dospelá mládež. Vyberajte z viac ako 100 turnusov letných táborov na Slovensku, v Chorvátsku, Bulharsku, Taliansku, Anglicku, či na Malte. Spokojnosť a bezpečnosť vašich detí sú pre nás najdôležitejšie. 

Dnes môžeme tiež skonštatovať, že sa nám podarilo na základe našich dlhoročných skúseností a postrehov kreatívnych pedagógov nastaviť model ideálnej školy v prírode. Pre deti i učiteľský kolektív je to jednoducho iný „level“. Pani učiteľky, páni učitelia – presvedčte sa sami! 

Od roku 2016 Ck Slniečko disponuje vlastnou flotilou autobusov. Autobusy s klimatizáciou a bezpečnostnými pásmi, Vás odvezú do školy v prírode, na školský výlet, dovolenku, či za poznaním. Viac na autobusová doprava Trenčín, Sun Bus!

A čo ďalej? Doteraz nezrealizovaných nápadov a nových myšlienok máme v talóne neúrekom. Chceme sa o ne s Vami podeliť. Tak poďme ich spolu zažiť, nech to stojí za to!

Náš tím

Mgr. Rastislav Haľko

Mgr. Rastislav Haľko

Rastin

Email:
rastin@ckslniecko.sk

Profesia:
Manažér kvality a vzdelávania

Vzdelanie:
Magisterské (učiteľstvo, práca s mládežou)

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
So Slniečkom si padli do oka na víkendovke na Zbyňove (pri Rajci) v roku 2005. Manažérsky zabezpečoval a viedol letné tábory na Sigorde, v Poráči, v Podskalí a na Duchonke. Boli to tábory na témy: Pán Prsteňov, Shrek, Harry Potter, Asterix a Obelix, Detská reality show a Pohoďák.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
Od svojich 15-tich rokov pôsobil ako animátor mládežníckych skupín v rámci rôznych občianskych združení. Významne sa podieľal na formovaní a vzdelávaní animátorov. Zainteresovaný bol aj v mnohých projektoch zameraných na podporu a rozvoj práce s mládežou na Slovensku.

Charizma / charakteristiky:
Má zmysel pre detail, zodpovednosť, ale aj pre zábavu a humor. Obľúbený učiteľ fyziky :-)

Špecializácia v CK Slniečko:
Už 5. rok vedie tím manažérov jednotlivých stredísk detskej rekreácie, organizuje školenia pre hlavných vedúcich a animátorov, kontroluje kvalitu realizácie animačných programov na turnusoch škôl v prírode a letných táborov.

Odkaz pre rodičov:
„Sme tím animátorov, ktorým leží na srdci dobro Vašich detí. Cez kvalitné a príťažlivé animačné programy a výnimočnú detskú rekreáciu im ponúkame nielen zábavu, zážitkové aktivity, dobrodružstvo, ale aj nové poznanie, dotyk s prírodou, priateľstvo a rodinnú atmosféru.“ 

Odkaz pre dieťa:
„Na našich školách v prírode a letných táboroch nikdy nie si sám. Nájdeš tu priateľov, fajn atmosféru, dobrodružstvo, skvelé aktivity a hry. Jednoducho, ponúkame Ti nezabudnuteľné zážitky.“

Juraj Mikuš

Juraj Mikuš

Tento

Email:
juraj@ckslniecko.sk

Profesia:
Manažér zabezpečenia turnusov detskej rekreácie

Vzdelanie:
Informačné technológie

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
S CK Slniečko štartuje svoju 9. sezónu. Začínal ako animátor a programový vedúci teenage campu Pohoďák. Má za sebou stovky táborov a škôl v prírode. Svoju premiéru ako manažér mal v roku 2014. Jeho srdcovou záležitosť​ou sú tábory pre tínedžerov.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
S deťmi a mládežou pracuje už dlhých 1​5 rokov. Skúsenosti zbieral ako animátor v CK Azad, OZ Pre radosť a v Agentúre OK. Pracoval aj ako dobrovoľník v nadácii Úsmev ako dar či ako ochotník v divadle na Bojnickom zámku.

Charizma / charakteristiky:
Je to vodcovský typ a detailista, ktorý si potrpí na tom, aby všetko fungovalo na 110%. Na druhej strane miluje zábavu a najradšej zo všetkého rozdáva dobrú náladu.

Špecializácia v CK Slniečko:
Zabezpečuje prípravu a realizáciu turnusov škôl v prírode a letných táborov v strediskách: Penzión Lagáň (Radava)​, Penzión Iveta (Radava)​, Penzión Belez (Orava), Penzión Slniečko (Duchonka), Penzión Fortunáto (Duchonka), Penzión Jazmín (Duchonka), Hotel Vršatec (Vršatské Podhradie), RZ Prašník, Penzión Solisko (Zazrivá), Hotel Magura (Chvojnica), RZ Bojničky (Bojnice), Penzión U Mlynárky (Dudince) A Vila Bela (Banská Bela)

Odkaz pre rodičov:
Mne ako dieťaťu dávali tábory naozaj veľa. Stával som sa vďaka nim samostatnejší a komunikatívnejší. Odniesol som si krásne spomienky, spoznal nových priateľov a zažil to, čo by som nemal možnosť prežiť doma alebo na dovolenke. Je to už pätnásť rokov od môjho posledného tábora, na ktorom som sa zúčastnil ako dieťa. Dnes odovzdávam to skvelé, čo som zažil ako dieťa ďalej, vašim deťom.

Odkaz pre dieťa:
Zabudni na každodennú rutinu a preži programom nabité leto. Nevadí, že už si starý cap, na Pohoďáku je takých hromada a tábor si vedia stále užiť naplno!

 

Ing. Klára Mihalkovičová

Ing. Klára Mihalkovičová

Kladka

E-mail:
klara@ckslniecko.sk

Profesia:
Manažérka zabezpečenia turnusov detskej rekreácie

Vzdelanie:
Inžinierka v odbore obchod a marketing

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
V Slniečku začínala ako animátorka v sezóne 2014 a teraz štartuje svoju piatu sezónu - druhýkrát v pozícii manažérky.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
S deťmi a mládežou pracuje od roku 2006, viedla a lektorovala tanečné tréningy v Trenčíne a aj v Bratislave, zúčastňovala sa medzinárodných mládežníckych výmenných projektov.

Charizma / charakteristiky:
Je teamový hráč a záleží jej na tom, aby všetko fungovalo tak, ako má. Rada sa od iných učí novým veciam. Má zmysel pre humor, ale aj pre poriadok.

Špecializácia v CK Slniečko:
Špecialista na tanec a tancujúcich teenagerov. Zabezpečuje prípravu a realizáciu turnusov škôl v prírode a letných táborov v strediskách na západe a severe Slovenska: Horné Považie, Kysuce, Orava, Liptov.

Odkaz pre rodičov:
„Dala by som čokoľvek za to, aby som ako dieťa mohla absolvovať viac letných táborov, no aj ten jeden mi dal neskutočne veľa - zážitky, ktoré mám v pamäti doteraz, priateľov, a hlavne lásku k tancu. Doprajte to aj vy svojim deťom!"

Odkaz pre dieťa:
„Podľa mňa je úplne jedno, či si vyberieš tábor športový, umelecký, fantasy alebo chceš počas leta v tábore len tak chillovať. Noví kamaráti z rôznych kútov Slovenska a zážitky z táborov sú na nezaplatenie! A ak sa k tomu pridajú špičkoví animátori, tak nie je o čom ;-)“

Bc. Katarína Vašíčková

Bc. Katarína Vašíčková

Vaško

Email:
katarina@ckslniecko.sk

Profesia:
Manažérka zabezpečenia turnusov detskej rekreácie

Vzdelanie:
Bakalárka v odbore sociálna práca

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
V Slniečku začínala ako animátorka v sezóne 2015. V sezónach 2016 a 2017 už pôsobila ako hlavná vedúca. Od októbra 2017 zastáva pozíciu manažérky zabezpečenia turnusov.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
S deťmi a mládežou pracuje od svojho tínedžerského veku v rôznych organizáciách. Jej prvá animátorská skúsenosť bola v OZ Dubáčik, kde niekoľko rokov pracovala s deťmi z detských domov. Ďalšou skúsenosťou bola cestovná kancelária AZAD (jednu sezónu). O rok na to už pôsobila v CK Slniečko.

Charizma / charakteristiky:
Komunikatívna, má rada dobrodružstvo a zábavu. Nuda s ňou isto nie je :-).

Špecializácia v CK Slniečko:
Zabezpečuje prípravu a realizáciu turnusov škôl v prírode a letných táborov v strediskách vo Vysokých Tatrách (penzión Lesana a penzión Medvedica, kde sa v letných mesiacoch bude konať náš najakčnejší tábor SUNNY ACTION), potom v strediskách v Slovenskom raji (penzión Vernár), v kúpeľnom meste Dudince (penzión U Mlynárky), pri Chvojnici (horský hotel Magura) a v Banskej Belej (penzión Vilabela).

Odkaz pre rodičov:
„Nechajte svoje deti prežiť niečo neopakovateľné a nezabudnuteľné práve s našou CK Slniečko!“

Odkaz pre dieťa:
„Poď si s nami užiť skvelé prázdninové chvíle a otestovať svoje schopnosti a zručnosti v tábore podľa vlastného výberu!“

Bc. Lukáš Pieš

Bc. Lukáš Pieš

Lucky

Email:
lucky@ckslniecko.sk

Profesia:
Hlavný vedúci

Vzdelanie:
Študent aplikovaných mediálnych štúdií na FMK UCM v Trnave

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
V Slniečku začínal ako animátor v sezóne 2014 a teraz pracuje ako hlavný vedúci na tábore Sunny Games v RZ Tesáre.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
S deťmi a mládežou pracuje od roku 2011, kedy pôsobil ako člen a neskôr ako primátor detského a mládežníckeho parlamentu v Handlovej. Pracoval v občianskom združení, ktoré sa venovalo práci a organizovaní táborov pre deti z krízových centier. Aktívne sa venoval dobrovoľníctvu, navštevoval a tvoril program pre choré deti v nemocnici. Úspešne absolvoval školenia v rámci národného projektu Komprax – kompetencie pre prax organizované Iuventou - Slovenským inštitútom mládeže.

Charizma / charakteristiky:
Nie nadarmo je jeho prezývka Lucky, čo znamená šťastie. A to on presne je, stále šťastný. Vždy sa snaží svojím humorom vyčariť úsmevy na tvárach druhých. Miluje zábavu a neplánované obhadzovanie vodnými balónmi, ale vždy musí mať všetko premyslené, pripravené (samozrejme, aj tie vodné balóny) do posledného detailu a mať vo všetkom poriadok.

Špecializácia v CK Slniečko:
Zabezpečuje prípravu a realizáciu letného tábora Sunny Games v rekreačnom zariadení Tesáre.

Odkaz pre rodičov:
„Žiadny tábor nedokáže dať toľko lásky a zážitkov dieťaťu, ako dokáže dať len tábor od Slniečka dieťaťu. Dnes už veľa detí nevie, čo je letný tábor, preto svojmu dieťaťu priblížte, čo všetko môže v kolektíve nových kamarátov zažiť, a čomu novému sa môže naučiť pod vedením skúseného tímu animátorov. Dajte nám 100% dôveru a uvidíte, že aj Vaše dieťa má táborového ducha.“

Odkaz pre dieťa:
„Relax, pohoda a zábava. Aj toto je dôvod, prečo sa na chvíľu odtrhnúť od technológií 21. storočia a zažiť niečo nové. Využi svoje dvojmesačné prázdniny naplno a daj nám šancu ti ukázať, čo všetko v letnom tábore môžeš prežiť. Stačí si už len vybrať tému blízku tebe. Tak poď do toho!“

Veronika Klemanová

Veronika Klemanová

Vini

Email:
veronika.k@ckslniecko.sk

Profesia:
Hlavná vedúca

Vzdelanie:
Učiteľka pre materské školy a vychovávateľka, aktuálne študuje špeciálnu pedagogiku

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
So Slniečkom štartuje svoju 4. sezónu.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
Svoj voľný čas venovala deťom už ako 14-ročná dobrovoľníčka, kedy aktívne pomáhala pripravovať tábory a akcie pre deti a mládež. Neskôr viedla tanečný a výtvarný krúžok v CVČ. Prešla si praxou v materských školách, školských kluboch a teraz pracuje aj ako osobný asistent.

Charizma / charakteristiky:
Zo všetkého najviac sa snaží vcítiť do pocitov detí a pochopiť ich. Keď niečo robí, musí to mať na 100% pripravené a vopred premyslené. Stále zbiera nové krásne zážitky a ešte radšej ich vytvára druhým a je ich súčasťou.

Špecializácia v CK Slniečko:
Pripravuje animačné programy a je hlavnou animátorkou Slniečkova - tábora pre najmenších.

Odkaz pre rodičov:
„Každý chce pre svoje dieťa to najlepšie. Aby sa vedelo v skupine presadiť, komunikovať, nájsť si priateľov, aby bolo kreatívne, a aby svoje detstvo prežilo čo najkrajšie. Myslím, že tábor je práve to miesto, kde sa tomuto deti učia tým najprirodzenejším a im najbližším spôsobom - hrou.“

Odkaz pre dieťa:
„Možno sa ešte hráš s autíčkami, bábikami, alebo už chceš byť dospelý, no ešte stále máš šancu nazbierať plno úžasných zážitkov, na ktoré nikdy nezabudneš. Ja stále spomínam na každý jeden môj tábor, ktorý som prežila ako dieťa a veru, nebolo ich málo. Ak by som mohla, vrátila by som ten čas a určite si ich zopakovala. Stálo to za to!“

Bc. Soňa Paulovičová

Bc. Soňa Paulovičová

Rio

Email:
sona.paulovicova@gmail.com

Profesia:
Hlavná vedúca

Vzdelanie:
Bakalár v odbore sociálna práca

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
V Slniečku začínala ako animátorka v sezóne 2014. Neskôr pôsobila ako hlavná animátorka na školách v prírode. Aktuálne pracuje už druhú sezónu ako hlavná vedúca letných táborov.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
K práci animátorky sa dostala v roku 2013 prostredníctvom táborov pre deti z detských domovov, reedukačných centier a profesionálnych rodín. V súčasnosti sa venuje aj mladým dospelým, ktorí opúšťajú brány detských domovov a rómskej mládeži v komunitnom centre v Trnave.

Charizma / charakteristiky:
Svoju prácu berie zodpovedne a s poriadnou dávkou kreativity. Práca s deťmi je to najkrajšie, čo ju mohlo stretnúť. S jej svojráznym humorom sa človek nikdy nenudí. Jej fantázia nepozná hranice.

Špecializácia v CK Slniečko:
Špecialista na fantáziu a strategické hry. Ako hlavná animátorka škôl v prírode pôsobí na stredisku František (Čertov). Zabezpečuje prípravu a realizáciu letných táborov 13. komnaty na stredisku Severka na Kysuciach.

Odkaz pre rodičov:
„Letný tábor je najlepším prostriedkom, ako deťom vyplniť čas v lete. Je fajn, ak dieťa nesedí za počítačom, nechodí bezcieľne po vonku, ale plnohodnotne využíva svoj čas hrami, v prírode a s kamarátmi. Detstvo bez zážitkov z letného tábora by bolo určite ochudobnené.“

Odkaz pre dieťa:
„Neváhaj a vyberaj si z ponuky našich táborov. Program je vymakaný, plný hier, vody a zábavy. S nami, najbláznivejšími animátormi pod slnkom, sa nikdy nebudeš nudiť. Každý deň u nás prežiješ s úsmevom!“

Paulína Mojtová

Paulína Mojtová

Mojtík

Email
paulinka@ckslniecko.sk 

Profesia:
Hlavná vedúca

Vzdelanie:
Predškolská a elementárna pedagogika, vyštudované učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
Toto bude jej štvrtá sezóna. Začínala ako animátorka na školách v prírode. Od roku 2018 má na starosti letný tábor Misia Orava.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
Ako animátorka začala pracovať v CK Slniečko. Predtým mala prax v škole v MŠ a v ŠKD. Organizuje rôzne akcií pre deti. Momentálne popri škole pracuje ako učiteľka v MŠ a opatrovateľka.

Charizma / charakteristiky:
Vo svojej práci musím mať vo všetkom vždy prehľad a mať to zorganizované a pripravené tak aby všetko fungovalo minimálne na 100% a bolo to prepracované do najmenších detailov, lebo práve tie vedú k perfektnému výsledku. Práca s deťmi a celkovo s ľuďmi ma napĺňa,baví a tvorí značnú časť môjho života.

Špecializácia v CK Slniečko:
Organizácia vojenského tábora Misia Orava a hlavná animátorka v školách v prírode

Odkaz pre rodičov:
Drahý rodičia, sme tu pre vás , ale hlavne pre vaše deti! Vždy sa snažíme vytvárať nezabudnuteľnú a neopakovateľnú atmosféru celého diania či už na ŠVP alebo v tábore. Keď vám dieťa povie , že ste jeho najlepší kamarát alebo vzor , je to obrovská pocta a motivácia pracovať na sebe ďalej. A keď uvidíme ten úsmev a radosť v očiach detí je to pocit na nezaplatenie a najlepšia odmena. A práve toto je to, prečo túto prácu robíme a milujeme. Prispieť k užitočnému a plnohodnotnému stráveniu času a k nespočetným množstvám zážitkov a spomienok tisícov detí je splnený sen, ktorý žijem a som zaň neskutočne vďačná. Deti sú naša najväčšia radosť a naša budúcnosť a preto im dávame najviac ako sa len dá.

Odkaz pre dieťa:
Nech už hľadáš čokoľvek, som si istá, že u nás si vyberieš a zažiješ spolu s nami najkrajšie chvíle svojho leta. My sme už plne pripravení a čakáme len na teba tak neváhaj a poď do toho!

 
Ema Kušnierová

Ema Kušnierová

Navi

Email:
ema.kusnierova@gmail.com

Profesia:
Hlavná vedúca

Vzdelanie:
Študentka bakalárskeho stupňa

Doterajšia spolupráca s CK Slniečko:
V Slniečku začínala v roku 2016 ako animátorka, v ďalšej sezóne pracovala už ako hlavná animátorka škôl v prírode. Tento rok jej k vedeniu animačného programu na školách v prírode pribudne aj vedenie tábora Slniečko v sedle.

Predchádzajúca animátorská činnosť:
S prácou s deťmi a mládežou má bohaté skúsenosti, napríklad pri organizovaní rôznych športových aktivít a podujatí. Aktuálne sa venuje vzdelávaniu mládeže v oblasti prvej pomoci a zdravého životného štýlu.

Charizma / charakteristiky:
Jej najvýraznejšou vlastnosťou je obrovský zmysel pre humor a dávka kreativity, s ktorou zaženie každý náznak nudy. Je komunikatívna a bezprostredná.

Špecializácia v CK Slniečko:
Realizácia animačného programu na školách v prírode a vedenie koníkového tábora Slniečko v sedle na Orave.

Odkaz pre rodičov:
„Robí mi radosť robiť radosť iným a šíriť ju ďalej. Ako dieťa som na tábore nikdy nebola a veľmi to ľutujem, keď vidím, ako si deti vedia tábor užiť a ako odchádzajú nabití zážitkami.“

Odkaz pre dieťa:
„Ak chceš v lete zažiť niečo iné ako doteraz a spoznať nových kamarátov, určite nájdeme ten správny tábor pre teba. Ponuka je veľká, stačí si len vybrať.“

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím