zavrieť x

Letný tábor Slniečkovo

... alebo Zázraky prírody.

Ahojte kamaráti! Tiež sa už tešíte na leto? S príchodom letných dní prichádza aj náš letný tábor SLNIEČKOVO. Tento rok sa naučíme niečo o okolitej prírode. Čakajú na vás Strážcovia lesa, ktorí vám odhalia tajomstvá a krásy našej prírody. Vedeli ste, že príroda je plná prekvapení? Žijú v nej lesné bytosti, ktoré riadia všetko živé okolo nás. Pomáhajú rastlinkám a stromom rásť, stavajú zvieratkám domčeky a učia malé vtáčiky lietať. A tu na rad prichádzame my, Lesní strážcovia. Otvoríme vám brány do skrytého sveta prírodných kúziel. Pridaj sa toto leto k nám a spoznaj našu prírodu zblízka aj Ty! Spoločne s ďalšími kamarátmi budeme odhaľovať tajomstvá lesných obyvateľov. Ako to v skutočnosti vyzerá so zvieratkami sa spolu presvedčíme na výlete v najstaršej ZOO na Slovensku - v Bojniciach. Už teraz sa na vás tešíme! Vaši Lesní strážcovia.
 

Termíny

dátum a doprava
dní
cenová ponuka
doprava
23.07.
dní
Iná
Vypredané
VYPREDANÉ

Popis Letný tábor Slniečkovo

Strava

5x denne + pitný režim

Doprava

individuálna

V cene tábora

  • ubytovanie, strava 5x denne + pitný režim
  • animátori, zdravotník
  • program, materiálno - technické vybavenie
  • skákací hrad
  • ceny do súťaží
  • foto z tábora k stiahnutiu na internete


CK odporúča

  • za príplatok 2,89€ komplexné cestovné poistenie ECP (storno, prerušenie cesty, úraz, zodpovednosť za škodu)
  • za príplatok 5€ táborové tričko CK Slniečko
  • za príplatok 20€ autobusový výlet do ZOO Bojnice

Doporučený vek

5 - 10 rokov

Spýtaj sa na program

klara@ckslniecko.sk

Organizátor tábora

CK Slniečko

penzión Fortunato Ponitrie, Duchonka

Poloha

Penzión Fortunato sa nachádza v peknom lesnom prostredí len 300m od vodnej nádrže Duchonka v okrese Topoľčany, neďaleko dedinky Prašice.
www.fortunato.sk 

Ubytovanie

3 až 5-lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.

Kapacita 45 lôžok.

Vybavenie strediska

Jedáleň, krytá terasa, bufet, vonkajší bazénik (4,5m x 2,5m s hĺbkou 1,2m), ohnisko na opekanie, trávnatá plocha, trampolína.

Fotogaléria hotela

Čo dieťaťu prináša tábor?

Už od prvých dní učia rodičia svoje dieťa samostatnosti. Aby postupne vedelo bez ich pomoci urobiť krok, vedelo sa samostatne najesť, umyť a pod. Ich nároky sa primerane veku zvyšujú. Predškolský vek a mladší školský vek je plný osamostatňovania. Prvá cesta do školy, prvá skutočná zodpovednosť za veci a rozhodnutia. Deti dostávajú aj v našom tábore priestor na prekonávanie prvých chvíľ bez rodičov a tak rozvíjajú nielen svoju samostatnosť, ale ide aj o aktívnu socializáciu. Napriek rôznorodosti detí dokážeme s istotou tvrdiť, že každé dieťa potrebuje byť socializované v spoločnosti a byť prijaté inými, rovesníkmi aj dospelými.

Pomocou edukačných aktivít a didaktických hier si v tábore deti rozvíjajú svoju osobnosť, kompetencie a spolupatričnosť. V mnohých aktivitách bude taktiež použitá v súčasnosti veľmi populárna Montessori pedagogika.


Prečo Slniečkovo?

Slniečkovo je letný tábor špeciálne pripravovaný pre najmenších. Takmer žiadne dieťa si nevie predstaviť detstvo bez objavovania okolitého sveta a dobrodružstiev.  Možno nie každé dieťa túži po tom, že raz bude hrdinom, rytierom či princeznou, ale každé z nich chce cítiť, že je dôležité a chce písať svoj vlastný príbeh.

Prostredníctvom hier deti získavajú informácie o prírode, o princípoch dobra a zla a zároveň vnímajú, že sami v sebe maju čosi čarovné, fantastické. Stotožňujú sa s postavami z príbehov a prostredníctvom nich riešia úlohy a prekonávajú rôzne prekážky vo svojom živote, sú teda ich neoddeliteľnou súčasťou. Taktiež ide o mimovôľové - informálne učenie, ktoré predstavuje nenásilný spôsob získavania informácií.


Aký bude náš tohtoročný tábor?

Našim cieľom je, aby deti spoznali krásy prírody hravou formou a naučili sa, že ju treba chrániť. Základom v našom tábore je, aby deti trávili čo najviac času v prírode. Väčšina aktivít sa koná vonku na čerstvom vzduchu. Tento rok sme si pre Vaše deti pripravili mnohé aktivity primerané ich veku na tému Zázraky prírody, pri ktorých sa deti zároveň zabavia, ale aj naučia.
 

“Animátori boli skvelí, priateľskí, zaujímali sa o nás, boli super. Ďakujem za super zážitky, všetko sa mi páčilo.”  Ninka, Slniečkovo 2020


“Ďakujeme za pekný týždeň s CK Slniečko v Slniečkove :)” Paľko a Kajka, Slniečkovo 2020


“Bolo super a chcela by som prísť aj na budúci rok!” Katarína, Slniečkovo 2020


“Teším sa na budúci rok!” Evka, Slniečkovo 2020


“Bolo fajn, ďakujem!” Natália, Slniečkovo 2020

Napíšte nám

V prípade záujmu, alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Radi Vás poradíme.

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím