zavrieť x

Letný tábor Slniečkovo

... alebo Alica v krajine zázrakov.

Milé deti, celkom určite poznáte Alicu z krajiny zázrakov. No a v našom tábore Slniečkovo sa tento rok budú s Alicou diať veľké zázraky pre malých aj veľkých! Veľmi radi ťa spoznáme a preskúmame spolu s tebou tieto zázraky v milom a útulnom Fortunate. Alica a jej kamaráti ťa budú sprevádzať rôznymi krajinami, zaskáčeme si rýchlo s Bielym králikom o preteky, mačka Škľabka nám každý deň zanechá tajné indície, čo má ďalej Alica v krajine zázrakov preskúmať. Každý deň sa ponoríme do iného zázraku, spoznáme ríšu zvierat vo Zveroparku v Žarnovici, menší labyrint ako z rozprávky ťa čaká aj tu. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, ako vznikajú knižky? Kto sú to tí spisovatelia, autori, ilustrátori? To musia byť ďalšie záhadné bytosti našej rozprávkovej krajiny, ktoré spolu spoznáme. Viac už ale neprezradíme, čo by to potom bolo za záhady. Srdcová kráľovná a kráľ usporiadajú slávnosti každý deň, ich výnimočným návštevníkom v krajine zázrakov môžeš byť aj ty!

Termíny

dátum a doprava
dní
cenová ponuka
doprava
05.10.
dní
Iná
Vypredané
VYPREDANÉ

Popis Letný tábor Slniečkovo

Strava

5x denne + pitný režim

Doprava

individuálna

V cene tábora

  • ubytovanie, strava 5x denne + pitný režim
  • animátori, zdravotník
  • program, materiálno - technické vybavenie, ceny do súťaží
  • foto z tábora k stiahnutiu na internete
  • skákací hrad
  • zaujímavý hosť pre našich najmenších

CK odporúča

  • za príplatok 3€ komplexné cestovné poistenie ECP (storno, prerušenie cesty, úraz, zodpovednosť za škodu)
  • za príplatok 5€ táborové tričko CK Slniečko
  • za príplatok 20€ autobusový výlet do Zveroparku pri meste Žarnovica

Doporučený vek

5 - 10 rokov

Spýtaj sa na program

katarina@ckslniecko.sk

Organizátor tábora

CK Slniečko

penzión Slniečko Ponitrie, Duchonka

Poloha

Penzión Slniečko sa nachádza v krásnom lesnom prostredí len pár metrov od známej vodnej nádrže Duchonka pri Topoľčanoch. 
www.slnieckopenzion.sk

Ubytovanie

Priestranné a komfortne vybavené 3, 4-lôžkové izby (1 x 5-lôžková) s vlastným sociálnym zariadením.
Kapacita 86 lôžok v hlavnej budove.

Vybavenie strediska

Vonkajší bazén, jedáleň, bufet, spoločenská miestnosť, multifunkčné ihrisko, plážový volejbal, stolný tenis, stolný futbal, ohnisko na opekanie, altánok s kapacitou až 80 miest na sedenie, trampolína, hojdačky, TV, DVD, projektor, flipchartová tabuľa, wifi, ...

Čo dieťaťu prináša tábor?

Už od prvých dní učia rodičia svoje dieťa samostatnosti. Aby postupne vedelo bez ich pomoci urobiť krok, vedelo sa samostatne najesť, umyť a pod. Ich nároky sa primerane veku zvyšujú. Predškolský vek a mladší školský vek je plný osamostatňovania. Prvá cesta do školy, prvá skutočná zodpovednosť za veci a rozhodnutia. Deti dostávajú aj v našom tábore priestor na prekonávanie prvých chvíľ bez rodičov a tak rozvíjajú nielen svoju samostatnosť, ale ide aj o aktívnu socializáciu. Napriek rôznorodosti detí dokážeme s istotou tvrdiť, že každé dieťa potrebuje byť socializované v spoločnosti a byť prijaté inými, rovesníkmi aj dospelými.

Pomocou edukačných aktivít a didaktických hier si v tábore deti rozvíjajú svoju osobnosť, kompetencie a spolupatričnosť. V mnohých aktivitách bude taktiež použitá v súčasnosti veľmi populárna Montessori pedagogika.

Prečo Slniečkovo?

Slniečkovo je letný tábor špeciálne pripravovaný pre najmenších. Takmer žiadne dieťa si nevie predstaviť detstvo bez objavovania okolitého sveta a dobrodružstiev.  Možno nie každé dieťa túži po tom, že raz bude hrdinom, rytierom či princeznou, ale každé z nich chce cítiť, že je dôležité a chce písať svoj vlastný príbeh.

Prostredníctvom hier deti získavajú informácie o prírode, o princípoch dobra a zla a zároveň vnímajú, že sami v sebe maju čosi čarovné, fantastické. Stotožňujú sa s postavami z príbehov a prostredníctvom nich riešia úlohy a prekonávajú rôzne prekážky vo svojom živote, sú teda ich neoddeliteľnou súčasťou. Taktiež ide o mimovôľové - informálne učenie, ktoré predstavuje nenásilný spôsob získavania informácií.

Aký bude náš tohtoročný tábor?

Deti vedieme k predčitateľskej gramotnosti, procesu výroby kníh, zoznámime sa s jednotlivými komponentmi diela Alica v krajine zázrakov od Lewisa Carrolla ako sú ilustrácia, dej, námet, postavy, scéna, prostredie. Hravou formou sa deti ocitnú uprostred diania celej rozprávky a vlastnou fantáziou ju pretvoria na svoju vlastnú krajinu zázrakov. 

“Animátori boli skvelí, priateľskí, zaujímali sa o nás, boli super! Ďakujem za super zážitky, všetko sa mi páčilo!”  Ninka, Slniečkovo 2021

“Ďakujeme za krásny týždeň s CK Slniečko v Slniečkove :)” Paľko a Kajka, Slniečkovo 2021

“Bolo super a chcela by som prísť aj na budúci rok!” Katarína, Slniečkovo 2021

“Teším sa na budúci rok! ” Evka, Slniečkovo 2021

“Bolo fajn, ďakujem!” Natália, Slniečkovo 2021

Napíšte nám

V prípade záujmu, alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Radi Vás poradíme.

f