zavrieť x

12.09.2017

Ahojte! Moje meno je Rio a tento rok som dostala tú príležitosť, vytvoriť fantasy tábor a dozerať na jeho priebeh ako hlavná vedúca. Tento tábor je výnimočným, pretože každý rok dostáva inú podobu. Ani túto sezónu to nebolo inak. Leto 2017 sa zapíše do histórie cestovky ako čas, kedy sme s deckami objavovali Atlantídu. Dovoľte mi, si prostredníctvom týchto riadkov, zaspomínať na 4 turnusy 13. komnata letný tábor.

Brány Atlantídy sme túto sezónu otvárali na Čertove, neďaľeko Púchova. Okolie hotela František dokonalo dotváralo atmosféru fantasy tábora. Ani vnútorný priestor nezaostával. Všade viseli pavučiny, v jednej z nich si našiel svoj príbytok aj obrovitánsky pavúk. V hladomorni, ako sme nazvali jednáleň, na vás číhal strašiak a z lámp viseli netopiere. Nechýbala samozrejme ručne maľovaná nástenka, kde sa postupne pridávali časti mapy pre obajvenie brány do Atlantídy. Skrátka, detský tábor snov!

Prvý turnus nám začal henď po skončení školského roka v, dovolím si tvrdiť, rodinnej atmosfére. Pre mňa osobne bolo týchto 8 dní neskutočných. Nemôžem však tvrdiť, že ostatné turnusy boli iné. Aj tie sa dotiahli na prvé priečky zážitkov tohto leta. Prvý turnus sme odpálili na jednotku s hviezdičkou. Bol nabitý nielen hrami, či už športovými alebo strategickými, ale aj emóciami a zážitkami, na ktoré človek len tak nezabudne. Ani sme sa nenazdali a vítali nás nové tváre, ktoré prišli prežiť prázdniny v poradí na druhý turnus tábora. Na ňom sme spríjemnili trávenie voľného času na slnenčných lúčoch takmer 90 deťom. Po týždňovej prestávke sme odštatovali v tretí a po ňom štvrtý a zároveň posledný turnus 13. komnaty, ktorý vplyvom vysokých teplôt exceloval spomedzi ostatných turnusov v nadpriemernej spotrebe vody.

Každý táborový deň sme prežili s úsmevom na perách. Každý deň priblížil jeden z tímov k celkovému víťazstvu. Nemôžem nespomenúť "pašerákov", kedy decká museli strategicky rozmýšľať, ako čo najviac zarobiť a pritom nebudiť dojem, že pašujú napríklad aj dračí oheň, ktorý bol nelegálny. Nechýbali ani čarodejnícke elixíry, kedy ingrediencie tvorilii deti samé. V prípade večerných programov sme nemohli zabudnúť na diskotéky či hry v tímoch. V horúce dne sme samozrejme neobišli ani kýble s vodou, večer sme ukončili vojnou s vodnými balónmi.

Turnusy sme mali obohatené aj výletmi, či už do ZOO v Lešnej - Zlín,   z ktorej decká prichádzali na stredisko nadšené, alebo aquapark Moravia, ktorý "zničil" všetkú energiu v deťoch a do hotela sme prichádzali unavení, ale opäť s úsmevom.

Letný tábor 13. komnata v sezóne leta 2017 priniesla nielen deťom, ale aj animátorom neskutočné množstvo zážitkov, na ktoré sa bude ešte dlho, veľmi dlho spomínať. Je to tábor ako sa patrí a so všetkým, čo k tomu patrí. Aj s ohňostrojom :)

Dúfam, že tieto zážitky budú rok čo rok pribúdať a 13. komnatu navštívia ďaľší priaznivci fantasy výzviev, ako bola tá tohtoročná.  Želám úspešný štart v novom školskom roku a teším sa na stretnutie   v škole v prírode :-)

Vaša Rio

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím