zavrieť x

23.11.2017

Čo všetko robíme pre to, aby boli Vaše deti šťastné a spokojné?

Každý rok odrekreuje CK Slniečko v jarných mesiacoch okolo 8 000 detí v školách v prírode a počas letných prázdnin, v letných detských táboroch, takmer 3 000 detí. Ročne je to spolu so školskými výletmi a lyžiarskymi výcvikmi viac ako 12 000 detí. Takmer identická bude aj nasledujúca sezóna, avšak málokto tuší, čo všetko sa skrýva za tým, aby boli aj najbližšie leto Vaše deti šťastné a spokojné. Na tom pracuje celý TEAM CK Slniečko mimo hlavnej sezóny.

Pripravujeme program

Každoročne prechádzajú animačné programy v školách v prírode a táboroch zmenami alebo aspoň malými úpravami. Vždy sa snažíme zo spätných väzieb vychytať chybičky a priniesť deťom opäť aj niečo nové. Animačný program je pripravený dopodrobna už takmer v polročnom predstihu, aby sme aj animátorov naladili na tú správnu vlnu a už teraz sa tešili a pripravovali ich na jar a na leto. Oslovujeme nových, pre deti zaujímavých hostí, pripravujeme lákavé fakultatívne výlety a špekulujeme pri nových aktivitách a súťažných hrách. Neodmysliteľnou súčasťou škôl v prírode a letných táborov sú aj atrakcie, ktorých ani tento rok nebude málo. Aj na to myslíme ešte predtým, než začne zima. Vyberáme nové, servisujeme staré, nech je na sezónu všetko tip top.

Náborujeme nových animátorov

O šikovných ľudí nikdy nie je núdza. Študentov a absolventov škôl s pedagogickým zameraním pribúda a my sa tešíme ich angažovanosti práve pri práci s deťmi a mládežou v školách v prírode a letných táboroch, kde nepochybne prídu ku skvelým zážitkom, ale najmä k praxi a skúsenostiam. Castingy pre animátorov organizujeme každoročne začiatkom jari v troch mestách a tam si vyberieme tých najlepších z najlepších, aby sme si boli istí, že sezónu zvládnu bez zaváhania a Vaše deti si ich obľúbia. :)

Školíme sa

Okrem programového školenia, ktoré ich priučí novému programu, absolvujú animátori aj školenie, kde si osviežia svoje povinnosti a kompetencie. Pripravujú sa na situácie, ktoré môžu nastať, nastanú alebo naopak budú poučení, ako sa niektorým vyhnúť. Zvlášť sa školia hlavní vedúci – tí, ktorí vedú tím animátorov. Na táboroch majú hlavné slovo a animátori sú ich pravou rukou. Odbornosť dopĺňame aj školeniami organizovanými ministerstvom školstva. Pomáhajú nám doplniť vedomosti v oblasti neformálneho vzdelávania detí a mládeže.

Budujeme skvelý tím

S našimi kolegami a aj kľúčovými animátormi sa počas roka radi stretávame aj neformálnejšie. Okrem nových nápadov a dobrých myšlienok nachádzame aj cenné priateľstvá, pretože ak je harmónia na pracovisku, pocítia ju aj Vaše deti.

Oddychujeme

... týždeň. Možno dva. Cez sezónu sme znova fresh. ;-)

unavene deti po tabore

Klára Mihalkovičová

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím