zavrieť x

21.11.2017

Práve sme obdržali z Európskej cestovnej poisťovne nový certifikát na poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie. Že prečo o tom píšeme? Čo Vám to prináša? Venujte prosím pár minút týmto riadkom a my Vám priblížime ako poistenie „insolventnosti“ funguje a prečo je dôležité si vyberať spoľahlivého organizátora tábora či školy v prírode a s dostatočným poistným krytím pre prípad úpadku – krachu.

Na Slovensku je podľa zákona 281/2001 definovaný zájazd ako kombinácia viacerých služieb v oblasti cestovného ruchu. V našom prípade sa jedná o kombináciu dopravy, ubytovania, animačného programu, prípadne ďalších výletov a služieb, ktoré Vám v rámci pobytu zabezpečujeme. Škola v prírode aj letný tábor sú z pohľadu zákona považované za zájazd.

Organizovanie a kombinovanie týchto služieb môže zabezpečovať len cestovná kancelária, ktorá je poistená „proti insolventnosti“ alebo disponuje bankovou zárukou (nie je rozšírená v podmienkach SR). Poistenie sa dojednáva pre prípad, keď poistený (cestovná kancelária) z dôvodu svojho úpadku:

1. neposkytne objednávateľovi zájazdu, na ktorého sa vzťahuje zmluva o zájazde s poisteným uzatvorená (ďalej len „oprávnená osoba“ ), dopravu z miesta pobytu v zahraničí do miesta plánovaného skončenia zájazdu alebo do Slovenskej republiky, ak je táto doprava súčasťou zájazdu

2. nevráti oprávnenej osobe zaplatený preddavok alebo cenu zájazdu v prípade, ak sa zájazd neuskutočnil, alebo

3. nevráti oprávnenej osobe rozdiel medzi zaplatenou cenou zájazdu a cenou čiastočne poskytnutého zájazdu v prípade, ak zájazd bol poskytnutý iba sčasti.

Jednoducho napísané, ak by došlo ku krachu cestovnej kancelárie, poisťovňa zabezpečí preplatenie nákladov klientov, ktorí ešte na zájazde neboli, alebo na zájazde sú a potrebujú sa dostať domov. Cestovná kancelária Slniečko má na tento účel uzavreté poistenie až na sumu 212.000€.

Často sa stretávame s tým, že na trhu podniká množstvo neoprávnených subjektov. Školy v prírode aj letné detské tábory organizujú rôzne občianske združenia, kluby či spolky na hrane zákona, prípadne už pod „čiarou“. Keďže takmer vždy zájazd platíte v predstihu formou zálohy, nakoniec sa môže stať, že so združením nevycestujete a prídete o zaplatenú zálohu.

Zdroj: Trend

Naša CK je na trhu už od roku 1996. Za tento čas sa stala jednotkou v poskytovaní služieb pre deti. Sme stabilným a dôveryhodným partnerom o čom sa už okrem množstva škôl presvedčili aj spoločnosti Orange, Billa, Tesco, Volkswagen, Continental, Samsung a ďalší naši partneri.

Skontrolujte, či aj Váš organizátor školy v prírode alebo detského tábora má uzavreté poistenie, smie organizovať zájazdy a je dôveryhodným partnerom.

 

Pavol Bobošík, konateľ CK Slniečko

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím