zavrieť x

Školský výlet Osvienčim - Krakow

Poznávací zájazd do hlavného mesta Malopoľského vojvodstva a štátneho múzea bývalého koncentračného tábora - Osvienčim. Spoznáte tretie najväčšie poľské mesto na rieke Visla, Krakow, s jeho veľkolepými pamiatkami a symbol holokaustu, genocídy a utrpenia, Osvienčim.
Počas druhej svetovej vojny bol koncentračný tábor Osvienčim nemeckým vyhladzovacím táborom. Prenasledovaní boli predovšetkým židia, rómovia, zajatci a mnohí ďalší. Viacerí z nich našli svoju smrť v plynových komorách. Komplex je taktiež súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Krakow je jedným z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami. Niekdajšie hlavné mesto Poľska a sídlo poľských kráľov má pre svoju bohatú históriu v krajine významné postavenie. Centrum mesta právom patrí do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Termíny

dátum a doprava
dní
cenová ponuka
05.02.
dní
Vypredané
VYPREDANÉ

Popis Školský výlet Osvienčim - Krakow

Doprava

Na školský výlet a späť domov Vás spoľahlivo odvezieme modernými autobusmi.

Nástupné miesta: Bratislava, Nitra, Trnava, Trenčín, Žilina, Zvolen, Banská Bystrica a ďalšie miesta podľa individuálnych požiadaviek.

CK odporúča

  • Európske cestovné poistenie ECP za príplatok 4,50€ 
Poznámka:  Vzhľadom na prechod štátnymi hranicami je nevyhnutné mať pri sebe platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. 

V cene zájazdu

  • sprievodca
  • vstupné do múzea Auschwitz I a II
  • autobusová doprava /min.počet 40 platiacich osôb/

Doplňujúca informácia

Tento zájazd vám na požiadanie zabezpečíme v ktoromkoľvek termíne počas školského roka. Rovnako vám nakalkulujeme a zabezpečíme dopravu z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku.

Osvienčim Poľsko, Osvienčim

Poloha

Malopoľské vojvodstvo - južné Poľsko

Podrobnosti o pobyte

Odchod autobusu bude z vybraného nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Výlet začneme prehliadkou múzea v Osvienčime - dnes pietne miesto a pamätník obetiam holokaustu. Nasledovať bude krátky presun a návšteva ďalšieho múzea v Brezinke (Birkenau). Auschwitz II Birkenau bol druhý rozsiahly tábor neďaleko Osvienčimu. Po prehliadke táborov sa presunieme do Krakowa. Spoločne si prejdeme jeho najvýznamnejšie historické pamiatky. Cestou spoznáme kráľovský zámok Wawel, katedrálu sv. Stanislava, hlavné námestie s renesančnou budovou krytého trhoviska Sukiennice, gotický Mariánsky kostol, budovu Radničnej veže, Floriánsku ulicu s Floriánskou bránou a baštu Barbakan. Nasledovať bude osobné voľno. Odchod z Krakowa je plánovaný v podvečerných hodinách.

Napíšte nám

V prípade záujmu, alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Radi Vás poradíme.

f