zavrieť x

Letný tábor Od Tatier k Dunaju

„Od Tatier k Dunaju - zvony o rozmanitých ľudových tradíciách a krásach Slovenska spievajú“. Vydaj sa s nami po stopách “pokladov” Slovenska a preži počas leta ozaj niečo dobrodružné. Každý deň budeš mať možnosť spoznávať zaujímavé historické pamiatky a prírodné krásy. Tie si budeme postupne zaznamenávať na veľkú mapu Slovenska. Čo ty vieš, možno tá mapa bude mať aj ďalší význam v rámci programu :-)

Čaká nás aj spoznávanie ľudových tradícií, zvykov, remesiel a folklóru, ktoré tvoria našu slovenskú identitu, “dušu” a poklad, no a preto na ne nemôžeme zabudnúť. Tradície sa stáročia dedili z generácie na generáciu. A aby sa na ne úplne nezabudlo, musíme ich aj my spoznávať a odovzdávať ďalej. K tomuto “podaj ďalej” potrebujeme tvoju pomoc. Spoznaj a vyskúšaj si s nami niektoré tradičné remeslá a zvyky našej krajiny. Môžeš si vyskúšať napríklad techniku drotárstva alebo kaligrafie. Nevieš, čo to je? Neboj sa, vysvetlíme. Súčasťou programu je aj výlet historickým vláčikom na Vychylovku spojený s návštevou Slovenského orloja. Relaxovať budeme pri veľkom bazéne a baviť sa spoločne nielen na „táborovej“ Štefanskej  zábave. Svoje vedomosti o našej krajine si spoločne zmeráme v obľúbenej hre Milujem Slovensko. Máš aj ty rád Slovensko tak ako my? Ak áno, radi ťa privítame v tomto tábore o pokladoch Slovenska!

Termíny

dátum a doprava
dní
cenová ponuka
doprava
24.07. - 31.07.
8 dní
Individuálna
Vypredané
VYPREDANÉ

Popis Letný tábor Od Tatier k Dunaju

Strava

5x denne + pitný režim

Doprava

individuálna

V cene tábora

 • ubytovanie, strava 5x denne + pitný režim
 • animátori, zdravotník
 • program
 • atrakcie
 • materiálno - technické vybavenie
 • ceny do súťaží
 • foto z tábora k stiahnutiu na internete


CK odporúča

 • za príplatok 2,89€ komplexné cestovné poistenie ECP (storno, prerušenie cesty, úraz, zodpovednosť za škodu)
 • za príplatok 5€ táborové tričko CK Slniečko
 • za príplatok 15€ výlet na historickú lesnú úvraťovú železnicu so zastávkou pri Slovenskom orloji

Doporučený vek

8 - 15 rokov

Spýtaj sa na program

katarina@ckslniecko.sk

Organizátor tábora

CK Slniečko

hotel Severka Kysuce, Zákopčie

Poloha

Krásne miesto na severe Slovenska, na Kysuciach, neďaleko Čadce. Komfortne zariadený hotel Severka s rozľahlým a oploteným areálom. Pekné izby, milý personál, chutná strava, parádny vonkajší bazén, výborné ihrisko, čerstvý vzduch - ideálna kombinácia pre dokonalý pobyt!

Ubytovanie

2 až 5-lôžkové izby s vlastnými sociálnymi zariadeniami.
Kapacita 49 lôžok.

Vybavenie strediska

Jedáleň, bar, spoločenská miestnosť, vonkajší bazén, multifunkčné ihrisko (futbal, volejbal, basketbal, tenis), stolný tenis, altánok, opekanie …

Tábor Od Tatier k Dunaju je náučno-kreatívno-dobrodružný tábor o krásach slovenských krajov. Ubytovaní budeme v hoteli Severka, ktorý sa nachádza na severozápade Slovenska v malej obci Zákopčie s tou najlepšou polohou.


„Od Tatier k Dunaju“...

Čo Vás prvé napadne? Áno, rovnaký názov má aj stále populárna pieseň od skupiny Elán. Ich jedinou spoločnou vlastnosťou je, že sa týkajú nášho očarujúco-krásneho Slovenska. „Cez Michalovce k Popradu a až po Bratislavu“ i cez ostatné slovenské mestá a obce, budeme spoznávať ukryté známe i neznáme pamiatky, zvyky a tradície. „Orlím zrakom“ sa spoločne pozrieme na čičmanské ľudové vzory, kroje a jedlá našich jedinečných regiónov. Počas tábora budeme cez hry spoznávať nepoznané. Kaligrafia, drotárstvo, ručné práce i iné remeslá boli neodmysliteľnou súčasťou našich predkov. Práve tu ich budeme mať možnosť spoznať a vyskúšať si ich a pozrieť sa týmto remeslám na zúbky. Aj keď náš tábor sa bude niesť v duchu tradícii a folklóru, nebude to len o tvorení a vzdelávaní. Samozrejme budeme sa aj zabávať, súťažiť a budovať nové priateľstvá.


Spoločne si spravíme pekný výlet krásnou a rozmanitou kysuckou prírodou. Trošku sa aj zapotíme pri menšej turistike. Občas zapojíme aj naše mozgové závity na zábavnom večernom programe.


V rámci nášho programu sa môžete tešiť aj na: tvorivé dielne, tance, zábavné aktivity, športové hry, súťažné tímové hry, atrakcie, večerné hry, galaprogram, ale aj tance a mnoho ďalšieho ... Čo ťa ešte čaká na Kysuciach? 

 • tí najlepší animátori z najlepších
 • zaujímavý a náučný program o našich krásach Slovenska 
 • novozrekonštruované izby v hoteli
 • priestranný areál
 • veľký bazén
 • zábavné hry
 • tradičné remeslá
 • materiálne a športové vybavenie
 • zábava
 • zážitky
 • nové priateľstvá

:) Tešíme sa na teba! :) 

“Tábor som si užila. Určite pôjdem aj na budúci rok. Ďakujem!” Noemi, 2020


“Ďakujem za úžasný a nezameniteľný týždeň vo Vašom skvelom tábore!” Lucia, 2020


“Milé Slniečko, váš tábor som si nesmierne užila a určite prídem aj nabudúce. Nikdy som nebola v lepšom tábore ;-)“ Paťka, 2020


“Bol to môj prvý tábor, na ktorý budem dlho spomínať. O rok určite prídem zas a aj s mojimi kamarátkami. Ďakujem!” Sima, 2020


“Máte najlepšie tábory! A ĎAKUJEM ZA NAJLEPŠÍ TÁBOR!” Matej,2020

Napíšte nám

V prípade záujmu, alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Radi Vás poradíme.

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím