zavrieť x

Letný tábor Od Tatier k Dunaju

Z Bojnického zámku zmizlo Pálffyho kreslo. Traduje sa, že každý, kto si naň sadne, zaraz zbohatne. Vrátil sa aj samotný gróf Pálffy, aby kreslo našiel a zobral si ho späť. Na mieste, kde sa kreslo nachádzalo, zostal odkaz: “Táto truhlica je prvou indíciou, tvojou úlohou je nájsť ďalšie truhlice s indíciami a vrátiť všetko späť." Cesta za nájdením však nebude taká ľahká. Sami to nezvládneme a preto potrebujeme tvoju pomoc, aby sme všetko dali do poriadku. K tomu ale potrebujeme poznať tradičné remeslá, zvyky a tradície našej krajiny. To však nie je všetko! Zažiješ zábavu, množstvo výletov a aktivity, ktoré ti poriadne zvýšia adrenalín. Tmavé studené chodby zámku, ktoré spolu prejdeme počas nočnej prehliadky, sú Pálffyho pýchou a zároveň prvou splenou úlohou. Ďalšou zastávkou bude najstaršia ZOO na Slovensku, ktorá ťa chytí za srdce. Bojnice sú očarujúce a najkrajší výhľad na ne je z výšky. A to nám ponúka vyhliadková veža s ďalšou indíciou. Dávku adrenalínu si doplníme v lanovom parku a na malý moment sa ešte vrátime do dávnych čias návštevou pravekej jaskyne s pokladmi z minulosti. Banské múzeum nám odhalí tajomstvá ukryté hlboko pod zemou. Relaxovať po náročnom dni budeme na neďalekom kúpalisku. A aby sme zistili, ako sa zabávali králi, budeme chytať ryby a zahráme si golf na veľkom modernom golfovom ihrisku. Zámok nám nepostačí, a preto budeme mať nafukovací hrad, v ktorom budeš pokračovať v zábave ako kráľ. Sokoliari sú súčasťou našej histórie a práve oni nám predvedú rôzne triky vo svojej veľkolepej show. Verím, že aj ty nám pomôžeš nájsť všetky truhlice s indíciami a tak budeme môcť nájsť Pálffyho kreslo. Patrične to oslávime na slávnostnom galavečeri veľkolepou párty.

Termíny

dátum a doprava
dní
cenová ponuka
doprava
24.11.
dní
Iná
Vypredané
VYPREDANÉ

Popis Letný tábor Od Tatier k Dunaju

Strava

5x denne + pitný režim

Doprava

individuálna alebo autobusová z BA, TT za príplatok 25€

V cene tábora

 • ubytovanie, strava 5x denne + pitný režim
 • animátori, zdravotník
 • program, materiálno - technické vybavenie, ceny do súťaží
 • foto z tábora k stiahnutiu na internete
 • atrakcia nafukovací hrad
 • výlet do ZOO Bojnice
 • výlet na kúpalisko

CK odporúča

 • za príplatok 2,80€ komplexné cestovné poistenie ECP (storno, prerušenie cesty, úraz, zodpovednosť za škodu)
 • za príplatok 5€ táborové tričko CK Slniečko
 • za príplatok 29€ autobusový výlet do banského múzea, vodného sveta a na golfové ihrisko v Sebedraží
 • za príplatok 30€ peši výlet na vyhliadkovú vežu v Bojniciach, do lanového parku, múzea praveku a na Bojnický zámok (nočná prehliadka) s vystúpením sokoliarov

Doporučený vek

8 - 15 rokov

Spýtaj sa na program

katarina@ckslniecko.sk

Organizátor tábora

CK Slniečko

RZ Bojnice nad Zámkom Horná Nitra, Bojnice

Poloha

Rekreačné zariadenie Bojnica nájdete necelé 2km od centra mesta Bojnice obklopené lesným prostredím. Jeho poloha v peknej prírode zaručuje pokojný priebeh pobytu s jednoduchou dostupnosťou blízkych zaujímavých atrakcií.        

Ubytovanie

2, 3 a 4-lôžkové izby (aj poschodové postele).

Celková kapacita cca 100 lôžok.

Vybavenie strediska

jedáleň, spoločenská miestnosť, učebňa, vonkajšie trávnaté plochy, ohnisko, terasa ...

Fotogaléria hotela

Ahojte,

dovoľte, aby som vám predstavila náš nový letný tábor.
 
Volám sa Vinea a pochádzam z Liptova. Téma tradícií a folklóru mi je veľmi blízka. V Slniečku budem toto leto 3 sezónu a práca s deťmi ma veľmi napĺňa. Čas strávený s nimi je pre mňa na nezaplatenie.
 
Tábor Od Tatier k Dunaju sa bude konať v kúpeľnom meste Bojnice, ktoré sa nachádza v Trenčianskom kraji v objatí Hornonitrianskej kotliny. Ubytovaní budeme v krásnom novo-zrekonštruovanom hoteli, ktorý je umiestnený v blízkom okolí historického centra Bojníc. Izby sú 2,3,4-lôžkové s prevažne vlastným sociálnym zariadením. Hotel je priestranný a pekne zariadený, nachádzajú sa tam aj 2 spoločenské miestnosti a veľký altánok.
 
Z Bojnického zámku zmizlo Pálffyho kreslo. Traduje sa, že každý kto si naň sadne, zaraz zbohatne. Vrátil sa aj samotný gróf Pálffy, aby kreslo našiel a zobral si ho späť. Na mieste, kde sa kreslo nachádzalo, zostal odkaz: Táto truhlica je prvou indíciou, tvojou úlohu je nájsť ďalšie truhlice s indíciami a vrátiť všetko späť. Cesta za nájdením však nebude taká ľahká. Sami to nezvládneme a preto potrebujeme tvoju pomoc!  

Celý tábor sa bude odvíjať na príbehu zmiznutého kresla Pálffyho. Úlohou detí bude nájsť truhlice s indíciami k nájdeniu kresla. Pomôžu im v tom slovenské tradície, remeslá, história a krásy hornej Nitry, najmä Bojníc. Obrovské množstvo výletov a aktivít zaujmú deti v rôznych vekových kategóriach. Navštívime Bojnický zámok, v ktorom sa nachádza zrkadlo, o ktorom sa vraví, že keď sa doň pozrieš, tak sa na druhý deň zobudíš krajší. Neodmysliteľnou súčasťou je aj prvá slovenská ZOO, ktorá sa nachádza len kúsok od zámku. Z vyhliadkovej veže, ktorá meria 30 metrov, si užijeme očarujúci výhľad na celé okolie. Nachádza sa tu aj tobogán, ktorým sa návštevníci môžu spustiť nadol. V našom programe nebude chýbať ani kúpalisko, na ktorom zrelaxujeme a vychutnáme si pohľad na jeden z najkrajších zámkov na Slovensku. Lanový park nám dodá dávku poriadneho adrenalínu. Taktiež si vyskúšame zahrať aj golf na špičkovom greene, kde budete odpaľovať loptičky ako profesionáli. Zavítame do múzea praveku, ktoré je klenotom pravekých dejín na Slovensku a zavítame aj do bane v Cigli, ktorou nás prevedú samotní baníci. Súčasťou bude aj nafukovací hrad, ktorý poteší malých aj veľkých nadšencov. Sokoliari sú súčasťou našej histórie a práve oni nám predvedú rôzne triky vo svojej show. Nakoniec to odpálime na galavečeri so svetelnou párty. Na toto všetko a ešte oveľa viac sa môžeš tešiť práve tu!

“Vďaka vám je každé leto plné zážitkov a krásnych momentov. Ďakujem!“ Baja

“Ďakujem za pekné strávené chvíle a zážitky v tábore!“ Peter

“Ste super a vždy, keď odídem z tábora, je to pre mňa inšpiráciou, aby som sa aj ja niekedy stala animátorkou.“ Ester

“Ďakujem za skvelý týždeň, zažila som tu znova veľa krásnych chvíľ, ktoré si budem ešte dlho pamätať.“ Aneta

“Pokračujte v tom čo robíte. Ďakujem za super tábor a za to, že som mala možnosť spoznať úžasných ľudí.“ Peťa

Napíšte nám

V prípade záujmu, alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Radi Vás poradíme.

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím