zavrieť x

02.10.2017

Moje meno je Lucky a v CK Slniečko som už od roku 2014. Začínal som ako animátor a dnes pracujem ako hlavný vedúci v školách v prírode a letných táboroch. Letná sezóna 2017 bola pre mňa veľmi náročná. RZ Tesáre sa stalo pre mňa druhým domovom počas letných prázdnin. Viac ako 600 detí si prišlo užiť tie najlepšie letné tábory ako Sunny Games, Sunny Sports, Sunny Arts, Sunny Dance a Sunny Tennis. Bol som veľmi nadšený, že práve tieto tábory sa budú odohrávať v najlepšie vybavenom stredisku, ktoré môžete v ponuke nájsť. Na mladé športové talenty čakali športoviská, bežecká dráha a tenisové kurty. Pre malých umelcov a tanečníkov boli pripravené dve spoločenské miestnosti a dva ateliéry.

7. júla sa otvorili brány a spolu s animátormi sme vítali prvé táborové deti. Čakal ich 9-dňový tábor nabitý športom, workshopmi, tancom, atrakciami, energiou, ale aj zaslúženým relaxom, či výletom do Aqualandu Moravia alebo na Ranč pod Babicou. Doobedňajší program tvorili workshopy - každý si mohol z pestrej ponuky vybrať to, čo ho najviac bavilo: strieľanie zo vzduchovky, vysielanie v táborovom rádiu, divadlo, sumo zápasy, futbal, florbal, basketbal, tvorivé dielne, jazdy na štvorkolke, vodný futbal alebo tanečný či graffiti workshop. Každý si mohol skúsiť naozaj všetko. Po poobedňajšej sieste bol pre deti pripravený program pozostávajúci z rôznych hier, kde museli spolupracovať ako tím, zbierať mince (body), pomáhať si a prekonávať samých seba. Každý turnus bol niečím výnimočný, ale rovnaký v tom, že sme si užili kopec zábavy a zažili neskutočne veľa zážitkov. Počas tých najhorúcejších dní nás vždy schladil vonkajší bazén s tobogánom, no a počas teplých večerov sme si užívali program v amfiteátri alebo pri táborovej opekačke či diskotéke. Nechýbala ani nočná hra či deťmi obľúbené táborové tance.

Najviac si decká užili tretí táborový deň a to deň naopak – náš 1. apríl, počas ktorého nám areálom zneli vianočné piesne. Ráno začínalo diskotékou v pyžamách a večerou. Následne v celom areáli znela siréna a museli sme sa brániť útoku mimozemšťanov a evakuovať sa. Ten kto sa zachránil pred mimozemšťanmi mohol opäť pokračovať v tomto bláznivom dni. Večer patril karnevalu a kostýmom od výmyslu sveta. Najlepšie masky si samozrejme zaslúžili ocenenie a tak deti získali množstvo lákavých slniečkovských cien.

Dni postupne plynuli a nám sa tlačili slzy do očí, lebo tu bol posledný večer. Záverečné vyhodnotenie, posledná diskotéka a rozlúčka pod holým nebom, kde ohňostroj vytváral krásne divadlo. No na ďalší deň sme opäť vítali ďalšie deti, ktoré čakali na ďalší turnus, ale aj kopec známych tvárí z predchádzajúcich rokov.

Pevne verím, že ešte dnes všetci s úsmevom na tvári spomínate na krásne zážitky a dúfam, že o rok sa zas budem tešiť, keď veľa z vás uvidím prichádzať s kufrom v ruke a plných očakávaní. A nebudem sám, tak ako som ani toto leto nebol sám. Poďakovanie patrí aj Kladke a Švikovi, ktorí spolu so mnou vytvárali pre vás program a celých 5 turnusov si užili s vami v RZ Tesáre 😊

 

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím