zavrieť x

20.09.2017

Aj niekoľko týždňov po skončení letného tábora Pohoďák vo mne doznievajú neskutočné pocity. Moje meno je Juraj alebo skôr „Tento,“ pretože pod touto prezývkou ma poznajú Pohoďáci. Posledné roky som súčasťou letného tábora ako animátor, či hlavný vedúci a tento rok tomu nebolo inak. Rád by som sa s vami podelil prostredníctvom týchto riadkov o moje zážitky.

Pohoďák už dávno nie je obyčajný tábor. Za posledné roky sa stal komunitou tínedžerov, ktorí spolu komunikujú počas celého roka, stretávajú sa na rôznych podujatiach po celom Slovensku a tešia sa na každý ďalší ročník tábora. Medzi „deťmi“ vznikajú, dovolím si tvrdiť,  kamarátstva na celý život. 

Vždy ma dostane, keď vidím skupinku desiatich dievčat, ktoré sa spoznali na tábore pred štyrmi rokmi, ako sa znovu a znovu stretávajú na Pohoďáku. Alebo ten neskutočný pocit, keď dieťa z pred piatich rokov, teraz sedí vedľa vás večer na porade animátorov. Nič ma osobne nepoteší viac, ako keď pri príchode na letný tábor vidím známe tváre, na ktoré sa teším už niekoľko mesiacov pred začiatkom sezóny. Samozrejme každoročne pribúdajú aj noví Pohoďáci, ktorí sa už po pár hodinách v tábore stávajú jeho pevnou súčasťou.

Rekreačné zariadenie Prašník sa stalo domovským stánkom Pohoďáku druhý krát za posledné tri roky. A inak tomu nebude ani ďalšiu sezónu. Len veľmi ťažko by sa hľadalo iné, tak vhodné miesto pre tento tábor. Dva bazény, plážový volejbal, vodný futbal ale hlavne neskutočné prostredie len na skok od Piešťan, no zároveň „odrezané“ od sveta. Jednoducho Teenageland :).

Bol pre mňa zážitok sledovať ako program, ktorý sa od prvého turnusu tohto leta, zmenil takmer na nepoznanie na turnuse poslednom. Aktivity sa prispôsobovali jednotlivým skupinkám detí. A samozrejme, keď je teplo chceme chill a nie behať. A keď už behať, tak pri vodnom futbale,  poprípade v lese s paintballkou. No a večer sa vyskákať na retro párty alebo na koncerte. Toto je tábor, ktorý decká zbožňujú a presne takýto ho chcem robiť.

Často sa na mňa ľudia zhrozene pozerajú, keď poviem, že mám v tábore sto detí od trinásť do sedemnásť rokov. Áno, na začiatku je to vždy veľká výzva, potom vás ale priam pohltí neskutočná atmosféra, ktorú tento tábor má. A na záver pri sviečkovej rozlúčke vás emócie zo všetkých strán presvedčia o tom, že ste presne tam, kde chcete v danom momente byť.

Toto je Pohoďák :)

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím