zavrieť x

05.03.2020

578

Letný tábor Od Tatier k Dunaju v Bojniciach

Rozprávkový zámok a najstaršia ZOO na Slovensku. Stačí tak málo a každému je jasné, že píšeme o Bojniciach. To ale nie je všetko, čo toto historické mestečko ponúka. CK Slniečko pripravila novinku letný tábor Od Tatier k Dunaju, ktorý deťom postupne predstaví nielen Bojnice, ale aj ich okolie a niečo málo aj z iných regiónov nášho rozmanitého Slovenska.

Len pár minút pešo od historického centra Bojníc leží vynovené rekreačné stredisko. Útulne ubytovanie v 2 až 4 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením dopĺňajú moderne vybavené spoločné priestory, trávnaté ihrisko či veľká terasa.

Priamo pri rekreačnom stredisku ústi lesná cestička vedúca k vyhliadkovej veži – Čajka v oblakoch. V jej areáli sa nachádza okrem iného aj novootvorený lanový park a dva náučné chodníky vedúce do centra mesta.

V samotnom srdci Bojníc sa deti môžu tešiť na už spomínanú ZOO, ako aj na nočnú prehliadku Bojnického zámku. Svoje umenie im predvedú aj sokoliari Aquila a späť do dávnych čias nahliadnu v Múzeu praveku. Rozhodne sa ale nenecháme zlomiť únavou z toľkého chodenia a deťom doprajeme aj dostatok relaxu na kúpalisku Čajka, ktoré sa nachádza hneď vedľa očarujúceho zámku.

Ďalšia zastávka, ktorú navštívime sa nachádza len 15 minút autobusom od Bojníc. Vláčikom sa deti prevezú do hlbín banského skanzenu, kde im baníci prerozprávajú svoj príbeh. K pravému táboru neodmysliteľne patrí aj šport, a tak si vyskúšame aj to, aké je to prechádzať sa po greenoch a odpaľovať loptičku na veľkom golfovom ihrisku v Sebedraží. Súčasťou tohto areálu je aj fascinujúci vodný svet plný atrakcií a rybolovu.

Letný tábor Od Tatier k Dunaju zaujme nielen výletmi, ale aj svojím príbehom.  Animátori CK Slniečko pre Vás pripravili príbeh,  kde deti budú pomáhať poslednému šľachtickému majiteľovi Bojnického zámku, hľadať jeho stratené kreslo. Traduje sa, že kto si na Pálffyho kreslo sadne, zaraz zbohatne. Úloha je jasná, ale nie jednoduchá. Deti sa počas tejto dlhej misie budú učiť okrem iného aj tradičným slovenským remeslám, zvykom či tradíciám. Nebudú chýbať ani veľkolepé večerné galaprogramy a ako bonus, veľký nafukovací hrad.

Jednoducho takýto tábor tu ešte nebol. Množstvo výletov, atrakcií, zaujímavý program s prvkami našich remesiel a tradícií v srdci jedného z najkrajších miest Slovenska. V tomto tábore sa rozhodne nudiť nebudeš.

f

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím